Kalendarz ciąży

Witamy serdecznie w naszym serwisie internetowym. U nas dowiesz się jak wygląda przebieg ciąży tydzień po tygodniu oraz jak wyglądają poszczególne trymestry ciąży. Wszystko oczywiście za darmo. Zapraszamy do lektury.

Drugi Trymestr Ciąży

2 trymestr ciąży to dużo przyjemniejszy etap stanu błogosławionego niż poprzednie tygodnie. Przyszła mama nie odczuwa już nieprzyjemnych mdłości, zwłaszcza tych porannych. Powoli przyzwyczaja się do myśli, że za kilka miesięcy powita na świecie swoje długo wyczekiwane maleństwo. Ciężarna zaczyna oswajać się z myślą, że musi być odpowiedzialna za drugiego człowieka, już od samego początku jego istnienia.

Drugi trymestr ciąży to wiele problemów, z którymi muszą borykać się wszystkie brzemienne kobiety. Nie ma jednak powodów do obaw. Za kilka miesięcy wszystko wróci do normy, a w tym momencie należy cieszyć się z faktu, że przyszła mama nosi pod swoim sercem nowe życie. To niezaprzeczalny cud, który staje się istotnym momentem życia każdej kobiety na ziemi.

2 trymestr ciąży to trudności ze skórą przyszłej mamy. Na twarzy mogą pojawić się widoczne przebarwienia, również inne miejsca są podatne na tego typu dolegliwości. Bardzo często brzemienna kobieta musi borykać się z nieznośnymi rozstępami, pojawiającymi się w wielu miejscach kobiecego ciała. Rozstępy na brzuchu, udach i piersiach to zmora wszystkich pań. Na tym etapie ciąży należy zatem odpowiednio zadbać o swoje ciało. Świetnym rozwiązaniem będzie stosowanie wszelkiego rodzaju kremów i balsamów nawilżających jak i ujędrniających wrażliwą skórę.

drugi trymestr ciąży

Drugi trymestr ciąży to rosnąca w bardzo szybkim tempie macica. Będzie się powiększała w dalszym ciągu, dlatego też na każdym etapie brzemienności będą pojawiać się nowe dolegliwości. W tym momencie sporych rozmiarów macica, uciska żołądek oraz jelita, czego skutkiem jest dokuczliwa zgaga. Pieczenie w przełyku może nieprzerwanie asystować kobiecie aż do samego rozwiązania. Macica bowiem z każdym tygodniem staje się coraz większa.

2 trymestr ciąży to kłopoty z oddychaniem, mogące pojawić się u ciężarnej kobiety. Nie każda przyszła mama będzie zmagać się z dusznościami, jednak jest to częsty objaw towarzyszący ciąży. Co jakiś czas, mogą zdarzyć się trudności z zasypianiem. To bardzo uciążliwy objaw, jednak nie ma co wpadać w panikę. Przed pójściem spać, warto przewietrzyć pokój czy sypialnię, w której młoda mama będzie odpoczywała. Dobrze również uspokoić nerwy, wówczas łatwiej oddawać się przyjemności spania.

2 trymestr ciąży to czas, kiedy dzidziuś rośnie jak na drożdżach. Brzuszek mamy staje się zatem coraz okrąglejszy, z każdym dniem większy. Ciężarna może mieć problemy z kręgosłupem. Bóle pleców to bardzo częsta dolegliwość na tym etapie brzemienności.

Zobacz tygodnie drugiego trymestru

14 Tydzień Ciąży

14 tydzień ciąży

Czternasty tydzień ciąży
"MALUCH BARDZIEJ PROPORCJONALNY"

14 tydzień ciąży

15 Tydzień Ciąży

15 tydzień ciąży

Piętnasty tydzień ciąży
"JA SŁYSZĘ"

15 tydzień ciąży

16 Tydzień Ciąży

16 tydzień ciąży

Szesnasty tydzień ciąży
"ROZMAWIAJ ZE SWOIM MALEŃSTWEM"

16 tydzień ciąży

17 Tydzień Ciąży

17 tydzień ciąży

Siedemnasty tydzień ciąży
"A JA ROSNĘ I ROSNĘ"

17 tydzień ciąży

18 Tydzień Ciąży

18 tydzień ciąży

Osiemnasty tydzień ciąży
"HIGIENA INTYMNA TO PODSTAWA"

18 tydzień ciąży

19 Tydzień Ciąży

19 tydzień ciąży

Dziewiętnasty tydzień ciąży
"JAK RADZIĆ SOBIE Z BÓLEM PLECÓW ?"

19 tydzień ciąży

20 Tydzień Ciąży

20 tydzień ciąży

Dwudziesty tydzień ciąży
"TO JUŻ POŁOWA CIĄŻY"

20 tydzień ciąży

21 Tydzień Ciąży

21 tydzień ciąży

Dwudziesty pierwszy tydzień ciąży
"PRZYSZŁA MAMO MIEJ SIĘ NA BACZNOŚCI"

21 tydzień ciąży

22 Tydzień Ciąży

22 tydzień ciąży

Dwudziesty drugi tydzień ciąży
"MALUCH PRZYBIERA NA WADZE"

22 tydzień ciąży

23 Tydzień Ciąży

23 tydzień ciąży

Dwudziesty trzeci tydzień ciąży
"SEN TO NAJLEPSZE LEKARSTWO"

23 tydzień ciąży

24 Tydzień Ciąży

24 tydzień ciąży

Dwudziesty czwarty tydzień ciąży
"OBAWA WSZYSTKICH MŁODYCH MAM"

24 tydzień ciąży

25 Tydzień Ciąży

25 tydzień ciąży

Dwudziesty piąty tydzień ciąży
"SKÓRA MALUCHA NABIERA KOLORU"

25 tydzień ciąży

26 Tydzień Ciąży

26 tydzień ciąży

Dwudziesty szósty tydzień ciąży
"JA WIDZĘ"

26 tydzień ciążyOceń nasz serwis:

Kalendarz ciąży,3.5 stars Ocena: 3.5 Głosy: 25.