"

Kalendarz ciąży

Witamy serdecznie w naszym serwisie internetowym. U nas dowiesz się jak wygląda przebieg ciąży tydzień po tygodniu oraz jak wyglądają poszczególne trymestry ciąży. Wszystko oczywiście za darmo. Zapraszamy do lektury.

Pierwszy Trymestr Ciąży

1 trymestr ciąży to przygotowanie kobiecego organizmu do stanu błogosławionego. Jeśli przyszła mama systematycznie sprawdza swoje ciało, już na początku ciąży może rozpoznać, że z jej ciałem dzieje się coś nowego. Na samym początku pojawia się wiele uciążliwych dolegliwości, które z czasem albo całkowicie ustają albo ustępują wyłącznie na jakiś czas, by za kilka tygodni na nowo dać o sobie znać. Jeśli zastanawiasz się kiedy urodzisz dziecko to możesz również zamówić analizę kart tarota np. w tym miejscu

Pierwszy trymestr ciąży to pierwsze mdłości. Kobiecie jest niedobrze, a stan ten może doprowadzić ją nawet do wymiotów, co z pewnością nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jednak na tym etapie ciąży należy spodziewać się tego rodzaju objawów. Kobieta ponadto staje się wyjątkowo wrażliwa na zapachy z otoczenia. Mdłości mogą pojawić się podczas gotowania obiadu czy przebywania w miejscu, w którym przygotowuje się posiłki. Również dym papierosowy staje się wyjątkowo nieznośny, nawet jeśli prawdopodobna przyszła mama sama jest uzależniona od tego zgubnego nałogu.

pierwszy trymestr ciąży

1 trymestr ciąży to przede wszystkim huśtawka nastrojów. Na tym etapie kobieta sama nie może zapanować nad swoimi emocjami. Z jednego stanu, drastycznie przechodzi w następny. Śmiech i nieodparta radość mieszają się z wybuchami płaczu i smutkiem, towarzyszącym kobiecie przez niedługi czas. Później mechanizmy te znów się powtarzają.

Pierwszy trymestr ciąży to ciągłe osłabienie, szybsze męczenie się i znużenie pojawiające się naprzemienne u kobiet w tym wczesnym stadium ciąży. Damskie piersi zaczynają się powoli powiększać, wszystko to przez hormony, które dają o sobie znać na każdym etapie stanu błogosławionego. Przyszłe mamy odczuwają częściej niż do tej pory, potrzebę odwiedzenia toalety.

1 trymestr ciąży to czas, kiedy kobieta winna zadbać o swój organizm, musi myśleć już nie tylko o sobie i swoich potrzebach. Priorytetem powinno być maleństwo, które kształtuje się w jej łonie. Przyszłą mama musi wystrzegać się miejsc, w których unosi się niezdrowy dym papierosowy. Jeśli sama jest nałogowym palaczem, to najlepszy czas, by rzucić zgubny nałóg. Dieta to również podstawa na tym etapie ciąży. Kobieta radykalnie winna zmieć swój jadłospis. Urozmaicić menu o cenne minerały i pierwiastki. Musi także spożywać więcej owoców i warzyw.

1 trymestr ciąży to moment, kiedy należy odstawić wszelkie leki przeciwbólowe. Jeśli do tej pory, przyszła mama łykała tabletki zawsze wtedy, gdy bolała ją głowa czy ząb, w tym momencie musi zrezygnować z takiej metody. Kobieta musi również wystrzegać się zbyt gorących oraz zbyt zimnych kąpieli. Umiar to najlepsze rozwiązanie.

Zobacz tygodnie pierwszego trymestru

1 Tydzień Ciąży

1 tydzień ciąży

Pierwszy tydzień ciąży
"POCZĄTKI BYWAJĄ TRUDNE "

1 tydzień ciąży

2 Tydzień Ciąży

2 tydzień ciąży

Drugi tydzień ciąży
"OCZEKIWANIA CIĄG DALSZY"

2 tydzień ciąży

3 Tydzień Ciąży

3 tydzień ciąży

Trzeci tydzień ciąży
"ŻYCIE NIEWIDOCZNE GOŁYM OKIEM"

3 tydzień ciąży

4 Tydzień Ciąży

4 tydzień ciąży

Czwarty tydzień ciąży
"CZAS NA TEST CIĄŻOWY"

4 tydzień ciąży

5 Tydzień Ciąży

5 tydzień ciąży

Piąty tydzień ciąży
"DZIECKO ROŚNIE JAK NA DROŻDŻACH"

5 tydzień ciąży

6 Tydzień Ciąży

6 tydzień ciąży

Szósty tydzień ciąży
"TRUDNY CZAS DLA TWOJEGO MALEŃSTWA"

6 tydzień ciąży

7 Tydzień Ciąży

7 tydzień ciąży

Siódmy tydzień ciąży
"SERDUSZKO NA SWOIM MIEJSCU"

7 tydzień ciąży

8 Tydzień Ciąży

8 tydzień ciąży

Piąty tydzień ciąży
"CORAZ BARDZIEJ CZŁOWIECZE KSZTAŁTY"

8 tydzień ciąży

9 Tydzień Ciąży

9 tydzień ciąży

Dziewiąty tydzień ciąży
"POKAŻ SWOJĄ TWARZ"

9 tydzień ciąży

10 Tydzień Ciąży

10 tydzień ciąży

Dziesiąty tydzień ciąży
"DZIECKO MIERZONE W CENTYMETRACH "

10 tydzień ciąży

11 Tydzień Ciąży

11 tydzień ciąży

Jedenasty tydzień ciąży
"ROZSTĘPY – ZMORA KAŻDEJ NOWEJ MAMY "

11 tydzień ciąży

12 Tydzień Ciąży

12 tydzień ciąży

Dwunasty tydzień ciąży
"PIERWSZE ZABAWY TWOJEGO MALUCHA "

12 tydzień ciąży

13 Tydzień Ciąży

13 tydzień ciąży

Trzynasty tydzień ciąży
"DIETA BOGATA W BIAŁKO I ŻELAZO"

13 tydzień ciążyOceń nasz serwis:

Kalendarz ciąży,3.5 stars Ocena: 3.5 Głosy: 25.